Informacija

Naujienos, informacija, akcijos


2020 01 23 d.

Informuojame, kad nuo 2020 m. sausio 2 d. VšĮ Klaipėdos miesto poliklinikoje darbą pradėjo slaugos paslaugų namuose tarnyba.

Ši tarnyba teikia ambulatorines slaugos paslaugas namuose pacientams, prisirašiusiems prie mūsų gydymo įstaigos, kurie dėl sveikatos būklės negali atvykti į polikliniką ar jos ambulatoriją, bei kuriems yra nustatytas:
• specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
• specialusis nuolatinės priežiūros poreikis;
• bendras funkcinis sutrikimas, po stacionaraus gydymo bei BARTHEL indeksas 20-61 balo ribose.
• atlikta tracheostoma arba gastrostoma.

Tarnybos darbuotoja (bendrosios praktikos slaugytoja) savarankiškai ir pagal šeimos/vidaus/vaikų ligų gydytojų paskyrimus pacientų namuose teikia sveikatos priežiūros paslaugas.

Paslaugos teikiamos nemokamai.

2019 12 17 d.


 

2019 12 05 d.
2019 11 28 d.

Prof. dr. R.Kėvalas – apie vaikų karščiavimą ir gydymą

„Vienas geriausių, efektyviausių ir maloniausių vaikams temperatūrą mažinančių dalykų yra ledai. Taip, tai yra labai geras dalykas, labai rekomenduojamas ir labai malonus. Mačiau, kaip kai kuriose ligoninėse užsienyje važiuoja sesutė ir vietoje paracetomolio dalina ledų porcijas. Tai yra tikrai efektyvu ir nereikia to bijoti. Šaltas vanduo su ledukais taip pat yra tinkamas gerti, bet ne iš išorės trinti“, – it koks Kalėdų senelis išrašydamas receptą šypteli vienas geriausių vaikų gydytojų Lietuvoje, Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius Rimantas Kėvalas.
Lietuvoje kaip tik įsibėgėja metas, kai daugėja įvairių susirgimų, kurių neišvengiamas palydovas yra karščiavimas. Prof. dr. R.Kėvalas – apie viską iš eilės: kas yra karščiavimas, kaip vertinti vaiko būklę ir keli, mitus paneigiantys, pastebėjimai.

„Karščiavimas yra normali apsauginė organizmo reakcija į virusus ir bakterijas. Bet prieš kalbant apie karščiavimą, mes turime susitarti, kas tai yra. Šiai dienai yra labai įvairių termometrų ir tėvai, naudodami termometrą, turi žinoti, kokia yra normali temperatūra ir kokios jos ribos“, – pirmuosius namų darbus tėvams pataria atlikti profesorius.
Termometrų yra įvairių – elektroninių, bekontakčių infraraudonųjų spindulių, o kai kuriose namuose vis dar galima rasti ir gyvsidabrinių. Kartais tėvai skundžiasi , kad vaikas karščiuoja, temperatūra siekia 37,4 ar 37,5. Tačiau matuojant bekontakčiu termometru infraraudonaisiais spinduliais tai yra absoliučiai normali temperatūra. Visada svarbus rodiklis vertinant karščiavimą yra vieta, kur matuojama temperatūra – pažastyje ar ausies landoje, ar bekontakčiu termometru kaktoje.

„Karščiavimas – kai temperatūra kyla virš 37,2, bet tik tada, kai matuojama pažastyje, o matuojant kitose vietose reikia žiūrėti individualiai. Taip pat nepamirškime, kad vaikų temperatūra dienos bėgyje gali kisti. Ji pati žemiausia ryte, o aukščiausia vakare ir tas diapazonas yra iki 0,8 laipsnio“, – akcentus dėlioja R. Kėvalas.
Neaukšta temperatūra nekelia didelio nerimo. Apgaubiame mažylį globa ir rūpesčiu ir nelekiame paknopstomis į vaistinę. Kiek kitokia rekcija, kai temperatūrą aukšta. Kada jau turėtume sunerimti?

Kalbant apie tikrąjį karščiavimą, kuomet nekyla diskusijų, tai kai temperatūra palyka iki 38,5, 39 ir daugiau. Tai yra apsauginė organizmo reakcija. Pakankamai gaji temperatūros baimė. Temperatūros fobijos sindromas, kuris atsirado 1980 metais, įvestas į tokią terminologiją, kada tėvai paniškai bijo temperatūros, ją labai dažnai matuoja, naktį kelia vaiką ir matuoja, skiria antiperetikus (vaistus nuo karščiavimo), kartais dozės būna labai didelės ir taip sukelia pašalinį poveikį.

Profesorius kartoja – temperatūra yra apsauginė organizmo reakcija. Dažnai tėvai bijo karštinių traukulių. Pasak R.Kėvalo, tokie traukuliai yra genetiškai nulemti, maždaug 4-6 procentai vaikų juos turi. Derėtų žinoti, kad smegenys pakelia temperatūrą iki 42 laipsnių Celsijaus, bet vaikai labai retai karščiuoja virš 40. Tai būna labai sunkūs atvejai, kuriuos kartais sukelia ir gripas.

Temperatūros nereikia bijoti. Reikia žiūrėti, kaip elgiasi vaikas karščiavimo metu. Ar jis vangus, mieguistas, galbūt atsirado kažkoks bėrimas, jis atsisako valgyti, dejuoja ir nori tik gulėti – tai yra tie grėsmingi simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir, be abejo, kreiptis į medikus.

Aš noriu akcentuoti tas situacijas, kada tikrai reikia sunerimti. Viena amžiaus kategorija, iki 3 mėnesių kūdikiai, yra absoliuti indikacija tuoj pat kreiptis į medikus. Jų imunitetas yra visiškai kitoks, negu vyresnių vaikų ir iki 10 procentų šitas karščiavimas gali būti sunki bakterinė infekcija, todėl kūdikiai turi būti atitinkamai ištiriami“, – atmintinę auginantiems vaikus tęsia profesorius.

Kas vyksta mūsų vaikų organizme, kai jie karščiuoja? Ar močiučių gydymas šiltomis arbatėlėmis ir skysčiais atgyvena, o gal neturėtume ignoruoti senų patikrintų metodų?

„Temperatūros metu padidėja deguonies poreikis, padidėja medžiagų apykaita, bet svarbiausia – vaikas netenka skysčių. Netekęs skysčių jis tampa vangus, mieguistas. Pats svarbiausias dalykas pirmosiomis valandomis ieškoti ne paracetamolio arba ibuprofeno, tai yra du pagrindiniai vaistai, kurie mažina temperatūrą, bet svarbiausia užtikrinti reikiamą skysčių kiekį. Duoti vaikui dažniau atsigerti, jeigu tai kūdikis – dažniau žindyti, nes viena pagrindinių karščiavimo komplikacijų yra skysčių netekimas“, – pirmą pagalbą karščiuojant pabrėžė R.Kėvalas.

Jei vaikui temperatūra pakilo iki 38 laipsnių Celsijaus – jokių vaistų nereikia, bet jei kyla aukštesnė, tai skubame mažyliams padėti vaistais. Tokiais patarimais dalinasi tėvai, patys nežinodami kodėl būtent taip.

„Kažkodėl yra gajus skaičius 38,5 laipsnio pagal Celsijų temperatūra. Bandžiau rasti mokslinį paaiškinimą, kodėl tas 38,5 ir man nepavyko. Bet tėvai labai gerai žino savo vaiką. Pagrindinės indikacijos mažinti temperatūrą tai yra diskomfortas, karščiavimas virš 40 ir jeigu vaikas serga kažkokia kita, plaučių ar širdies kraujagyslių liga, – atvejus, kada jau reiktų duoti vaikui temperatūrą slopinančius vaistus, mini R.Kėvalas.
Tačiau dažnai tėvai baiminasi, kad nepražiūrėtų to momento, kada vaistų jau tikrai reikia. Visi nori apsidrausti.

Kas yra diskomfortas? Jo riba labai individuali. Mačiau ne vieną vaiką su 39,5 temperatūra, kuris pakankamai gerai jautėsi, gėrė skysčius, vartė knygutes, žiūrėjo televizorių, tačiau kitas su 38 laipsniais jaučiasi visiškai blogai, jis būna vangus, mieguistas, dirglus, atsisako valgyti, neužmiega. Tai antrajam pacientui jau reikėtų skirti antiperetikus. Tačiau jeigus vaikas puikiai jaučiasi ir su aukšta temperatūra, tai tegul organizmas pats ir kovoja.

Kai mes su plaktuku nusimušame pirštą – jaučiame skausmą. Tai lygiai tas pats, kada virusai ar bakterijos patenka į mūsų organizmą, tuomet karščiavimas yra apsauginė reakcija, kuomet žudomi virusai ir bakterijos.

Įrodyta, kad esant karščiavimui dėl bakterinės infekcijos antibakterinis gydymas veikia žymiai efektyviau. Viena – tai yra apsauginė reakcija, o antra – karščiavimas mums parodo, kad vaikas serga ir koks yra efektas į mūsų gydymą. Jei mūsų tikslas yra tik sumažinti temperatūrą, mes užtušuosime visą vaizdą, kaip vaikas jaučiasi, kokia karščiavimo dinamika.

„Neturime sau iškelti tikslo numušti temperatūros iki tam tikros ribos ir viskas. Mes turime padėti vaikui sergant“, – žinojimo kas vyksta organizme ir racionalaus mąstymo vaikui susirgus svarbą aiškina profesorius.
Neišvengiamai būna situacijų, kai matome, kad pavojinga riba jau pasiekta, kai turime atidaryti namų vaistinėlę. Kokiomis priemonėmis mažinti itin aukštą temperatūrą ir į ką dera atkreipti dėmesį?

„Temperatūrai mažinti yra tik du vaistai – paracetamolis arba ibuprofenas. Jokiu būdu negalima jų duoti kartu. Tačiau jeigu skiriame paracetamolį, bet vaikas toliau karščiuoja ir negauname reikiamo efekto, tada sekantis medikamentas gali būti ibuprofenas. Bet tai turi būti ne rutiniškai skiriama, o tik pavieniais atvejais. Jokiu būdu negalima vaikams skirti aspirino ir jokiu būdu negalima vaikui skirti analgino kaip antiperetiko. Aspirino mirtinai pavojinga komplikacija yra Rėjaus sindromas, kai sutrinka nervų sistemos ir kepenų veikla. Net 40 % susirgusiųjų šia liga miršta“, – tragišką vaistų poveikį mini profesorius.

Gydytojas stabdo ir norinčius kišti vaikus į ledines voneles ar mušti temperatūrą šalto oro terapijomis. Ne tokie kraštutiniai būdai yra efektyvūs ir mažiau šokiruojantys sergantį vaiką.

„Labai retai, kada vaikas smarkiai karščiuoja, 39,5 ar 40, blogai jaučiasi, o vaistai paprastai suveiks tik po tam tikro intervalo, 20 ar 30 min, tai vaiką galima ištrinti drungnu šiltu vandeniu. Labai paprastai, atsisukate čiaupą, pakišate ranką ir jeigu vanduo yra apie 36 laipsnius, tai va tokiu vandeniu galima ištrinti. Jokiu būdu negalima trinti alkoholiu, jokiu būdu negalima naudoti visiškai šalto vandens ar dar kažkokių priemonių, kurios sukels drebulį ir didžiulį diskomfortą vaikui“, – pagrindines pagalbos priemones karščiuojant vaikui peržvelgė prof. dr. R.Kėvalas.

Šaltinis: https://ausrosnamai.lt/prof-dr-r-kevalas-apie-vaiku-karsciavima-ir-gydyma/

2019 11 20 d.

Pacienčių, nuo 25 m. iki 60 m. amžiaus, prisirašiusių prie VšĮ Klaipėdos miesto poliklinikos dėmesiui!

Visos šios amžiaus grupės pacientės 1 kartą per 3 metus gali nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio,(gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa), profilaktinių apžiūrų kabinete (608 kab.)
be išankstinės registracijos ir be siuntimo.

608 kab. darbo laikas:
porinės mėn. d.       8.00 – 13.00 val.
neporinės mėn. d. 14.00 – 19.00 val.
 
kabineto tel: 8 (46) 41 00 18

2019 11 06 d.2019 10 16 d.

PACIENTŲ DĖMESIUI! 
NEMOKAMA VAKCINA NUO SEZONINIO GRIPO

VšĮ Klaipėdos miesto poliklinika informuoja, kad gavo nemokamą vakciną nuo sezoninio gripo 2019/2020 m.

Valstybės lėšomis skiepijami šie rizikos grupių asmenys:
- 65 metų ir vyresni asmenys;
- nėščiosios;
- asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
- asmenys, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
- sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti valstybės lėšomis kompensuojama gripo vakcina, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Patariame skiepijimosi neatidėlioti, nes dabar tinkamiausias metas skiepytis nuo šios ligos. Kadangi kasmet keičiasi gripo virusas ir kasmet kuriama nauja vakcina nuo gripo, skiepytis neturėtų pamiršti ir tie gyventojai, kurie skiepijosi pernai.
Gripo profilaktika kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei susirgusiųjų gydymas, todėl ir kitiems (ne vien išvardytų rizikos grupių) žmonėms patartina nepagailėti laiko ir šiek tiek pinigų skiepams.

2019 11 27

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA MŪSŲ ĮSTAIGAI SKYRĖ 1000 DOZIŲ NEMOKAMOS SEZONINIO GRIPO VAKCINOS. VISA VAKCINA PANAUDOTA PAGAL PASKIRTĮ. ŠIUO METU NEMOKAMOS VAKCINOS POLIKLINIKA NETURI. APIE PASIKEITUSIĄ SITUACIJĄ INFORMUOSIME PAPILDOMAI.

2019 08 01 d.

Pranešame, kad nuo 2019 m. rugpjūčio 1 dienos Viešoji įstaiga Klaipėdos sveikatos priežiūros centras (į. k. 141574462, adresas: Taikos prospektas 76, Klaipėda LT93200) keičia juridinį pavadinimą ir įregistruoja naują įstaigos pavadinimą Viešoji įstaiga Klaipėdos miesto poliklinika.

Maloniai prašome mūsų įstaigai išrašomuose dokumentuose nurodyti naują įstaigos pavadinimą.

Ryšium su mūsų įstaigos pakeitimu į Vš Į. Klaipėdos miesto poliklinika, pasikeitė ir mūsų internetinės svetainės adresas. Nuo šiol informaciją apie mūsų įstaigą galite rasti internetinėje svetainėje: www.klaipedospoliklinika.lt

Pasikeitė ir elektroninių paštų adresai. Nuo šiol visur vietoje ...@klaipedosspc.lt, prašome rašyti ...@klaipedospoliklinika.lt.


2019 06 10 d.INFORMACIJA APIE  KLAIPĖDOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRE VYKDOMĄ PROJEKTĄ „ SOCIALINĖS PARAMOS PRIEMONIŲ TEIKIMAS TUBERKULIOZE SERGANTIEMS KLAIPĖDOS MIESTO GYVENTOJAMS (DOTS KABINETO PACIENTAMS)"

Viešoji įstaiga  Klaipėdos sveikatos priežiūros centras dalyvauja ES lėšomis finansuojamame projekte „Socialinės paramos priemonių teikimas tuberkulioze sergantiems Klaipėdos miesto gyventojams (DOTS kabineto pacientams)“.
Projekto esmė, kad TBC sergantys asmenys, baigę gydymo kursą stacionarioje gydymo įstaigoje, turėtų toliau tęsti gydymą ambulatoriškai, t. y. toliau lankytis DOTS kabinete ir toliau nustatytą laiką vartoti jiems skirtus vaistus. Tačiau nemaža jų dalis dėl atsakomybės stokos ar prastos materialinės padėties nesilanko DOTS kabinete (neturi lėšų kelionės bilietams). Dėl tos pačios prastos materialinės padėties negali maitintis visaverčiu maistu, o tai irgi nepadeda gijimui.
Pagrindinė projekto veikla – tuberkulioze sergančių asmenų skatinimas išgerti jiems skirtus vaistus gydantis ambulatoriškai. Kiekvienam besigydančiajam ir sąžiningai lankančiam DOTS kabinetą skiriami 9,00 EUR. per savaitę vertės talonai maisto produktams įsigyti „MAXIMA“ tinklo parduotuvėse. Taip pat kiekvienam iš jų išduoti vardiniai mėnesiniai darbo dienų autobuso bilietai, kad ambulatoriškai besigydantieji be trukdžių galėtų atvykti į Centro DOTS kabinetą laiku išgerti jiems skirtus vaistus.
Ambulatorinio gydymo kursas ir socialinė parama teikiama 26 savaites po gydymosi stacionare.
Šiuo metu ambulatorinio gydymo kursą jau baigė 27 asmenys, dabar gydosi 19 asmenų.

2019 05 22 d.

Kviečiame į fotografijų parodą "Puokštė mamai ir tėčiui". Paroda vyksta Klaipėdos sveikatos priežiūros centro III-ame aukšte nuo 2019 m. gegužės 22 d.

2019 05 14 d.

Jau daugiau nei metus po visą Lietuvą keliaujanti unikali fotodrobių ekspozicija „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje" pasiekė Lietuvos pajūrio kraštą.

Parodos nuotraukose atskleidžiami medicinos pagalbos nepriklausomoje Lietuvoje 1918–1940 m. fragmentai. VLK ir LCVA darbuotojų pastangomis surengtoje parodoje galima rasti nuotraukų, iliustruojančių minėtu laikotarpiu padėtus rūpinimosi žmonių sveikata pagrindus ir atskleidžiančius to laikmečio medikų santykius su pacientais. Siekiama parodyti, kaip specifiniame gydymo įstaigos interjere, kuriame yra ne tik mediko kėdė ar paciento lova, bet ir įranga, instrumentai, jautėsi nuotraukose užfiksuoti žmonės.

Ekspozicijoje 15 fotodrobių, kuriose pavaizduoti Kauno, Šiaulių, Kupiškio, Marijampolės, Vilkaviškio, Kalvarijos ligoninių ir kitų gydymo įstaigų medikai, medicinos seserys bei pacientai.

Paroda vyks VšĮ Klaipėdos sveikatos priežiūros centre (4-ame aukšte) nuo 2019-05-14 iki 2019-06-14.

Nuoroda į virtualią parodą: https://goo.gl/KX7akz


2019 04 25 d.

Informuojame, kad Klaipėdos sveikatos priežiūros centre atidarytas oftalmologijos kabinetas. Nuo 2019 m. gegužės 2 d. pacientus konsultuos gydytojas – oftalmologas L. Rasiukevičius.


IŠANKSTINĖ
PACIENTŲ
REGISTRACIJA
© Klaipėdos miesto poliklinika
Visos teisės saugomos