Naujienos
-
Informacija - registracija
(0 46) 34 39 71
- Titulinis
- Naujienos
Gydytojai maloniausia darbo dalis – vaiko šypsena
"Klaipėdos miesto poliklinikos vaikų ligų gydytoja Saulė Loiodice – trečios kartos pediatrė. Užaugusi medikų šeimoje, Saulė net nesvarstė apie kitą profesiją. Gydytojai maloniausia darbo dalis ir geriausias atlygis – pasveikusio vaiko šypsena", - apie pediatrę S.Loiodice rašoma dienraštyje "Vakarų ekspresas".
Pas gydytoją – su šypsena
Gegužės pabaigoje prie VšĮ Klaipėdos miesto poliklinikos komandos prisijungusi vaikų ligų gydytoja Saulė Loiodice įsitikinusi: sveikas vaikas – laiminga mama ir laiminga visa šeima.
Rami, švelni, įsiklausanti – taip būtų galima apibūdinti gydytoją Saulę. Vaikai pamatę gydytoją šypsosi ir bendrauja lyg su sena pažįstama. Pediatrę pažįstantys žmonės pripažįsta, kad jos vardas geriausiai apibūdina šeimininkę.
„Gydytojos darbas man – puikiai pažįstamas. Nesvarbu, kur dirbi. Visi vaikai yra mieli ir gražūs“, - taip darbo pradžią Klaipėdos miesto poliklinikoje apibūdino S.Loiodice.
Gydytoja pasidžiaugė, kad mažieji pacientai jaučiasi drąsiai ir į kabinetą įeina šypsodamiesi. Kokios bėdos dažniausiai atveda mažuosius pacientus? Neįprastai vėsią vasarą neapsieita be peršalimo ligų, pasitaikė vaikų, užsikrėtusių žarnyno infekcijomis. Įprasta vasaros palydovė – alergija, įvairūs bėrimai. Pastebima, kad tėvai nebelaukia paskutinės atostogų dienos ir iš anksto pasirūpina medicininėmis sveikatos patikros pažymomis mokykloms, tad šiuo atžvilgiu pacientų srautai pasiskirsto gana tolygiai.
Tęsia šeimos tradiciją
Kaune užaugusios ir ten studijas baigusios S.Loiodice darbo patirtis – įvairialypė. Ji yra dirbusi ir su naujagimiais, ir su vyresniais pacientais. Nuo 2012 metų vaikų gydytoja dirbo Kauno Prano Mažylio gimdymo namuose, VšĮ Kauno miesto poliklinikoje ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje.
„Man įdomu, kaip vaikas nuo pirmųjų dienų auga ir keičiasi. Ligoninėje labiau bendrauji su liga, o ne pačiu vaiku. Pasveikęs jis išeina namo ir nebematai, kaip jam sekasi. Dirbant poliklinikoje labiau stebi augantį žmogų. Jis ne visada ateina tik dėl ligos. Kai kurios ligos kartais turi emocinį pagrindą, tad galiu geriau pastebėti galimas pirmines ligos priežastis“, - apie darbą pirminėje sveikatos priežiūros grandyje kalbėjo S.Loiodice.
Saulės mama ir močiutė – gydytojos, kurios taip pat dirbo su vaikais. Šeimos moterų kalbos apie vaistus, ligos atvejus ir mediciną, jai buvo įprasta nuo mažens, tad nuo medicinos studijų pradžios žinojo, kad seks pramintomis giminės pėdomis.
„Viskas susidėliojo savaime, net nesvarsčiau apie kitą profesiją. Ar studijuoti buvo lengviau, užaugus tokioje aplinkoje? Sunku pasakyti, tiesiog viskas buvo įdomu“, - susimąstė pašnekovė.
Saulės jaunesnioji sesuo – taip pat gydytoja, dirba vaikų psichiatre.
Geriau pasitarti nei...
Pasak S.Loiodice, gydytojo darbo kasdienybė – nuolatinė naujų žinių paieška. Neseniai ji baigė kursus apie ankstyvąją vaiko raidą. „Norisi nuolat į ką nors gilintis ir daugiau sužinoti. Daugėja vaikų, turinčių tam tikros raidos sutrikimų, tad norisi pasigilinti į šią sritį, kad galėčiau kuo labiau padėti savo pacientams ir jų tėveliams. Kartais pirmieji požymiai pasireiškia dar kūdikystėje, tad labai svarbu kuo anksčiau pastebėti galimus raidos sutrikimus ir suteikti reikiamą pagalbą“, - pasakojo pediatrė.
Ne visiems tėvams lengva priimti žinią apie galimai sutrikusią vaiko raidą. Kaip pastebi pašnekovė, prabilus apie tai kai kurie mažųjų pacientų prasitaria įtarę apie tokią tikimybę. „Tėvai dėl savo vaiko gerovės stengiasi. Kai serga vaikas, įtampą jaučia visa šeima, tad svarbu nuraminti artimuosius, tinkamai bei suprantamai pateikti informaciją. Tėvelių rūpestis vaiko sveikata ir savijauta yra svarbu, vadinasi, vaikas jiems rūpi. Tą natūralų rūpestį diktuoja pati gamta, - bendravimą su mažųjų pacientų artimaisiais apibūdino gydytoja S.Loiodice. – Šeimoje viskas labai susiję: kai vaikui gerai, tai gerai ir kitiems šeimos nariams“.
Arčiausiai vaiko yra mama ar kitas artimas žmogus. „Jei kyla nors mažiausias įtarimas ar nerimas, patariu nebijoti ir kreiptis. Motiniška intuicija rūpinantis vaiko sveikata ir gerove yra labai svarbi. Tad norisi, kad artimieji nebijotų pasakyti, pasidalintų savo mintimis ar įtarimais. Geriau kreiptis ir įsitikinti, jog viskas yra gerai, nei uždelsti ir galbūt pražiūrėti ligą ar raidos sutrikimą“, - patarė pediatrė.
Be vaikų gydytojos kvalifikacijos, Saulė yra baigusi pulmonologijos specializaciją. Kaip ji pastebi, vaikų gydytojo darbas yra glaudžiai susijęs su kvėpavimo ligomis, tad specializuotos žinios itin praverčia pediatrės darbe.
Šeimoje – keliomis kalbomis
Iš gimtojo Kauno į Klaipėdą su šeima persikrausčiusi Saulė džiaugiasi pokyčiais. Jos vaikystės vasaros prabėgdavo prie jūros, čia dažnai sugrįždavo studijų laikais, tad ir dabar, ištaikiusi laisvesnę akimirką, stengiasi nuvažiuoti į pajūrį.
„Jei iš gimtojo Kauno būtų tekę kraustytis kitur, abejoju, ar būčiau pasiryžusi. Man Klaipėda – labai gražus miestas, kur malonūs žmonės ir mažiau šurmulio“, - pastebi pašnekovė.
Klaipėda ir jūros kaimynystė patinka ir jos vyrui. Už italo ištekėjusi Saulė šeimoje bendrauja keliomis kalbomis: su vyru – italų kalba, vyresnieji vaikai su juo bendrauja angliškai, o štai mažoji dukra moka ir italų, ir lietuvių.
„Mano vyresniajai dukrai 17 metų, o mažajai – treji, tad ir namuose aprėpiu įvairias amžiaus grupes. Toji patirtis labai praverčia darbe, tad žinau, kaip rasti bendrą kalbą ir su paaugliais, ir su mažesniais pacientais“, - šypsosi trijų vaikų mama.
Vitos Jurevičienės nuotr.