Gydytojo dalyvavimas mokslinėse konferencijose yra svarbi darbo dalis, leidžianti nuolat tobulėti. Klaipėdos miesto poliklinikos gydytojas gastroenterologas Giedrius Šimulionis aktyviai dalyvauja Lietuvos, Europos, Skandinavijos ir Baltijos šalių, Jungtinių Amerikos Valstijų organizuojamuose renginiuose.
Apibendrindamas pastaruoju metu dalyvautose gastroenterologijos srities mokymuose ir konferencijose, gydytojas pastebi, kad aktualios išlieka uždegiminių žarnų ligų (opinis kolitas ir Krono liga), kepenų, kasos fibrozės problemos. Gera žinia – atsiranda vis naujesnės galimybės jų diagnozavimui ir gydymui.
Tokių mokslinių konferencijų metu, vadovaujantis paskutinių klinikinių tyrimų duomenimis, pateikiamos diagnostinės ir gydymo rekomendacijos. Šios rekomendacijos padeda standartizuoti pacientų priežiūrą, gydymą ir jo efektyvumo vertinimą. Tai sudaro geresnes sąlygas naujiems moksliniams tyrimams, naujų vaistų kūrimui ir, žinoma, medicinos mokslo progresui.
Kokios tendencijos vyrauja dėl uždegiminių žarnų ligų problemų sprendimų? „Uždegiminių žarnų ligų (UŽL) gydymui vis plačiau taikomi biologiniai vaistai. Džiugu, kad jau yra veiksmingos geriamos šių preparatų formos. Didėja gydymo efektyvumas ir saugumas, mažėja gydymo komplikacijų. Pacientai, sergantys UŽL, vis plačiau patys atlieka kalprotektino tyrimą namuose ir konsultuojasi su gydančiu gydytoju. Tai pagerina šių ligų kontrolę“, – pasidžiaugė gydytojas G.Šimulionis.
Kita problema, kuri sulaukia vis didesnio specialistų dėmesio, – kepenų fibrozės „greitesnis senėjimas“. Visi veiksniai: virusai, alkoholis, daugybinis vaistų vartojimas, nutukimas ir panašiai greitina kepenų fibrozės procesą – tai didina kepenų cirozės ar vėžio riziką. Pasak gastroenterologo, fibrozės proceso stabdymas gerokai sumažintų gyvybei grėsmingų situacijų.
Nors daugelyje konferencijų, mokymų galima dalyvauti nuotoliu, G.Šimulionis vertina galimybę su kolegomis pabendrauti gyvai.
„Dabar naudojant šiuolaikines technologijas pateikiama itin daug informacijos. Apie 80 – 90 proc. reikiamos informacijos galima rasti internete, tačiau užribyje lieka dalis atvejų, kai gydymo ar diagnostikos taktika nėra aiški. Tokiais atvejais daug naudos duoda gyvas pokalbis su kolega – neretai tik tokiu būdu randi atsakymą į neraminantį paciento gydymo atvejį ar sulauki kolegų pastiprinimo, kad esi teisingame kelyje. Poreikis konsultuotis su kolegomis yra didelis. Noriu pastebėti, kad pastaruoju metu daugėja taip vadinamų tarpdisciplininių konferencijų, kuriose dalyvauja skirtingų sričių specialistai. Tai padeda optimizuoti pacientų, su daugybine patologija, gydymą“, – reziumavo gydytojas G.Šimulionis.
Freepik.com nuotr.